Kas arvate, et mõistate kõiki termineid, mida kasutatakse blackjack`i mängimisel? Kontrollige nende sõnade tähendust meie blackjack`i andmebaasist.
8
- 86'd – slängi termin, mis viitab olukorrale, kus kasiino on teie mängimise ära keelanud. Üldiselt leiab see aset petmiskahtluse tõttu.
B
- Balanced count – Tasakaalus kaartide lugemise süsteem, mis säilitab pluss- ja miinuskaartide vahel üldise tasakaalu. See tähendab, et kui liidaksime kõik kaardipakis olevate kaartide väärtuse oleks tulemuseks 0.
- Bankroll – mängijale saadavoleva raha kogus.
- Blackjack – mängu nimi, mille eesmärgiks on olukord, kus mängija hoiab käes kaarte väärtusega kuni 21, kindlustades, et seda väärtust kunagi ei ületata. Samal ajal viitab see termin parimale võimalikule kaartide kombinatsioonile mängus. See koosneb ässast ja mistahes kaardist väärusega 10 (nt. 10, Soldat, Emand ja Kuningas).
- Break – kui mängija käes olevate kaartide väärtus ületab 21. Kutsutakse ka “Bust”.
- Bust – kui mängija käes olevate kaartide väärtus ületab 21. Kutsutakse ka “Break”.
- Bust card – kaart, mis pani mängija käes hoitavate kaartide ületama 21.
- Basic strategy – põhiline strateegia seisneb tegevustes, mis suurendavad teie võiduvõimaluse tõenäosust, kui algab uus ja uue kaardimänguga mäng. Need erinevad olenevalt mängureeglitest.
C
- Cut card – plastikust kaart, mida kasutab diiler, et tuvastada hetke pärast, mida ta kaarte segab.
D
- Double or double down – panuse duubeldamine. Kui mängija alustab mängu hea kaardikombinatsiooniga, saab ta oma panust duubeldada. Sellisel juhul jagab krupjee mängijale ühe kaardi ja siis mäng lõppeb.
- Draw – olukord, kus mängija saab oma esimese lisakaardi pärast esialgset kahte kaarti.
E
- Even money – kui mängija saab blackjack`i ja diiler tõmbab esimese kaardina ässa, siis pakub ta mängijale võimalust “even money”. Sellisel juhul saab mängija valida 1:1 väljamakse (tavalisel on väljamakse suhe 2:1). See võimaldab mängijal vältida “stand off`I”. Vaadake ka: stand off.
F
- First base – positsioon diilerist vasakul; see mängija saab esimese kaardi ning mitte turniiri mängude puhul alustab see mängija ka mängu.
- Five card Charlie – reegel, mida mõnedes mängudes kasutatakse, kus mängija ei ületa väärtust 21, mis on võrdne viie kaardiga, ta saab selle eest boonuse ja võidab automaatselt.
H
- Hard hand – termin, mis viitab olukorrale, kus mängija ei hoia ässa ning on olemas risk järgmise kaardi võtmisega lõhki minna.
- High Roller – “suur mängija”; need, kes mängivad suuremate panustega.
- Hit – lisakaardi küsimine.
- Hole card – diiler peidetud kaart; see avalikustatakse alles siis, kui mängija on oma käe ära mänginud.
I
- Insurance – seda saab rakendada, kui diiler alustab ässaga ja on risk, et järgmise kaardi tulemus on blackjack. Sellisel juhul saab mängija võimaluse panna pool oma algsest panusest kõrvale. Kui diiler saab tõesti blackjack`I, saab mängija kindlustuse väljamakse suhtes 2:2. Seevastu, kui diiler ei saa blackjack`i läheb kindlustus raisku.
N
- Natural – kui blackjack saadakse esimene kahe kaardiga.
P
- Penetration – protsent, mis esindab, kui mitu kaarti jagati enne kui diiler avas uue paki või segatud paki.
- Pitch game – blackjack`i mäng, mida mängitakse ühe või kahe kaardipakiga, mida jagab diiler oma käega.
S
- Shoe – seade, mida kasutatakse mitme kaardipaku ladustamiseks. Diiler kasutab seda, et kaarte niiöelda “kingamängu” ajal segada.
- Shoe game – blackjack`I mäng, mida mängitakse 4 kuni 8 kaardipakiga, mida hoitakse spetsiaalses seadmes, mida kutsutakse kingaks. Diiler jagab kaardid otse sellest seadmest.
- Soft hand – olukord, kus mängija käes on vähemalt üks äss.
- Split – see on operatsioon, mida mängijad saavad teostada, kui neil on sama väärtusega kaardid. Neid saab poolitada ja nendega mängida eraldi, sellisel juhul saavad mängijad panuseid teha mõlemale ehk duubeldada oma panust.
- Stand – termin, mida mängijad kasutavad andmaks märku, et nad ei soovi veel ühte kaarti.
- Stand off – viik; see esineb, kui nii diileril kui mängijal on sama väärtusega kaardid. Sellisel juhul võitja puudub ja diiler tagastab kogu panuse mängijale. Kutsutakse ka nimega “Push” (surumine).
- Stiff Hand – iga käsi summaga 12 kuni 16, kus iga järgmine kaard ähvardab lõhki minemisega.
- Surrender – mõned mängutüübid lubavad mängijal alla anda. See on tegevus, kus mängija foldib oma käe poole oma panuse tagastamise vastu.
T
- Third base – positsioon, mis on diilerist paremal. See mängija mängib tavaliselt viimasena.
U
- Unbalanced count – Tasakaalustamata kaartide lugemissüsteem. See viitab kõikidele blackjack`I süsteemidele, kus liidetakse kaardipaku väärtused ja tulemuseks pole 0.
- Upcard – diileri kaart, mis on näoga ülespoole.